سایت تاما صفحه اول سایت تماس با ما ورود اعضاء پست الکترونیک
اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی
گروه آموزشی صنایع شیمیایی
منوی اصلی
سی و سومین دوره مسابقات ورزشی دانش اموزان پسر سراسر کشور - اراک- تابستان 95
مطلب ویژه

 

     دبیرخانه کشوری صنایع شیمیایی

سرگروه صنایع شیمیایی:شکرا... شمسی کارشناس ارشد شیمی کاربردی   

   روز کاری: سه شنبه ها ساعت 7.30الی  13.30                تلفن تماس:   08632227023                                                 

 ایمیل سرگروه صنایع شیمیایی  :  amirreza71@yahoo.comجوشکاری تیگ (Tungsten Inert Gas) یا همان جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ، یکی از مهمترین روشهای جوشکاری در صنایع مختلف کوچک و بزرگ پتروشیمی، نظامی، دریایی، هوایی، نیروگاههای برق و ... می باشد. در ایران بیشتر با نام اختصاری و متداول جوش آرگون شناخته می‌شود.  دلیل این نامگذاری بیشتر به خاطر استفاده از گاز آرگون در این فرایند جوشکاری است.

از فرایند جوشکاری TIG می‌توان برای جوشکاری فلزات سخت و غیر سخت، آهنی و  غیر آهنی  در تمام  ضخامتها استفاده کرد. با استفاده از این نوع جوشکاری می‌توان جوشکاری صفحات نازک و ظریف (به عنوان مثال:آلومینیومی) تا لوله‌های تحت فشار را انجام داد. در این روش قوس و حوضچه مذاب کاملاً آشکار و قابل مشاهده می‌باشد. در دهه ۱۹۲۰ کوشش شد تا قوس و حوضچه مذاب را در مقابل اتمسفر محافظت کنند تا جوشکاری کاملاً ایده‌آل انجام گیرد. ظهور الکترودهای روپوش دار در آن دهه مسئله محافظت را منتفی کرد. اما بدلیل بوجود آمدن برخی مشکلات در دهه ۱۹۳۰، جوشکاری با گاز خنثی و الکترود تنگستن (TIGG)ابداع شد که شروع روش جوشکاری با محافظت گاز بود.این روش با وجود اینکه بسیار کند پیشرفت کرد ولی در دهه ۱۹۴۰۰ توسعه پیدا نمود.

ادامه خبر ...

گروه آموزشی صنایع شیمیایی در راستای اجرایی برنامه عملیاتی  دبیر خانه کشوری صنایع شیمیایی در تاریخ 95/11/1 از ساعت 9 تا 12  آزمون آنلاین برگزار می کند

 ضمن اعلام اسامی  نفرات برتر به دبیرخانه کشوری ،رتبه های اول تا سوم بعد از مستند سازی تشویق می شوند

برای دریافت بخشنامهکلیک نمایید. 

ادامه خبر ...

گرایش های اخیر صنایع در سراسر دنیا به مینیاتوریزه کردن و استفاده از نانومواد به صورت چشمگیری افزایش یافته است. در این حالت، مقیاس مواد در حد نانومتری خواص جدید و در اکثر مواقع بهتری نسبت به مقیاس های ماکرو ارائه می دهد. از آنجا که فرایند ازدیاد برداشت نفت مشابه دیگر فرایندهای صنعتی همراه با چالش ها و در راستای رویکرد ارتقای تکنولوژی است، از این پیشرفت علمی مستثنی نبوده و پژوهشگران فعال در این عرصه برای مرتفع نمودن مشکلات فرایند برداشت نفت به کمک نانوفناوری تلاش می کنند.

ادامه خبر ...

بخشنامه مربوط به کیفیت بخشی ارزشیابی پایانی وطراحی سوال کتب جدیدالتالیف پایه دهم رشته صنایع شیمیایی به شرح فایل پیوست می باشد لذا خواهشمند است همکاران محترم تا پایان بهمن ماه فایل WordوPDF سوالات را به آدرس ایمیل گروه صنایع شیمیایی ارسال نمایند.

برای دریافت فایل بخشنامه کلیک کنید

ادامه خبر ...

بخشنامه مسابقه طرح درس روزانه کتب جدیدالتالیف پایه دهم رشته صنایع شیمیایی  به شرح فایل پیوست می باشد لذا خواهشمند است همکاران محترم تا ابتدای بهمن ماه فایل WordوPDF طرح درس خودرا را به آدرس ایمیل گروه صنایع شیمیایی ارسال نمایند.

برای دریافت فایل بخشنامه کلیک کنید

ادامه خبر ...

با سلام و احترام خدمت همکاران عزیز

در راستای برنامه عملیاتی دبرخانه کشوری صنایع شیمایی در خصوص بررسی کتاب درسی دانش فنی ،تقاضا می شود فصل(3): شیمی ترکیبات آلیکتاب دانش فنی را بررسی نموده و نتایج بررسی خود را طبق فرم های زیر به ایمیل amirreza71@yahoo.com ارسال فرمایند.

با تشکر :گروه موزشی صنایع شیمیایی استان مرکزی

برای دریافت فرم های مربوطه کلیک کنید

ادامه خبر ...

قابل توجه کلیه هنرآموزان و استادکاران 

 

همکاران گرامی لطفا مشخصات پرسنلی خود را جهت ارسال به دبیرخانه کشوری طبق فرم پیوست به ایمیل داده شده ارسال نمائید.

برای دریافت فایل لطفا کلیک  کنید.

 

آدرس ایمیل:amirreza71@yahoo.com

ادامه خبر ...
یک نکته از هزاران

حضرت علی (ع) : آنچه برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند و نیکو بدار و آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز مپسند.

مناسبت ها

Image result for ‫تصاویر زمستان‬‎

لینک های مفید
میزبانی و پشتیبانی : شرکت حساب رایان پارس